A A A K K K
людям з порушенням зору
Яготинський центр професійного розвитку педагогічних працівників Яготинської міської ради

«Буду вправним першачком»

Дата: 03.05.2022 15:37
Кількість переглядів: 361

Фото без опису03 травня 2022 року директором Яготинського центру професійного розвитку Яготинської міської ради Оксаною Миненок на базі ЗДО №1 «Зіронька» було проведено засідання професійної спільноти вихователів закладів дошкільної освіти на тему «Використання навчально-методичного комплекту «Буду вправним першачком» у роботі з дітьми старшого дошкільного віку». Метою даного заходу було навчити педагогів добирати оптимальні технології, найбільш прийнятні методи та дидактичні матеріали для підвищення ефективності роботи з дітьми старшого дошкільного віку за допомогою навчально-методичного комплекту «Буду вправним першачком», ознайомити слухачів з сучасними виданнями для дошкільної освіти.

На початку засідання Оксана Вікторівна наголосила на ефективність використання новітніх технологій в освітньому процесі закладів дошкільної освіти. Також зазначила, що кожен заклад використовує у своїй роботі передові практики з дошкільної освіти, які дають можливість виконання Базового компонента дошкільної освіти відповідно вимог сьогодення.

Вихователь-методист ЗДО №1 «Зіронька» Віта Хавтирко розповіла про флагман українського освітнього  книговидання в Україні - видавництво «Генеза», яке понад 15 років готують видання для дошкільної освіти і, завдячуючи майстерності авторів та професіоналізму видавців, здобули популярність серед педагогів-дошкільників, батьків, студентів і, звичайно, серед найвибагливіших користувачів — малечі-дошколяриків. Працюючи над навчальною літературою, творчий колектив видавництво «Генеза» прагне зробити її максимально корисною, практичною, зручною в роботі, надати сучасного художньо-естетичного вигляду, задовольнити побажання вихователів і вподобання дітей та батьків.

Віта Григорівна поділилася досвідом використання навчально-методичного комплекту «Буду вправним першачком» у роботі з дітьми старшого дошкільного віку, акцентувавши увагу на переваги дидактичних посібників (зошитів):

  • врахування вікових особливостей, попередньої підготовки дітей;
  • використання інноваційних педагогічних технологій;
  •  послідовність, логічність викладу матеріалу;
  • оптимальність розподілу матеріалу відповідно загальному навантаженню;
  • відповідність посібників (зошитів) принципу наступності, логічної послідовності;
  • якість та доцільність ілюстративного матеріалу, що допомагає розкрити основний зміст освітнього завдання;
  • виразність, зрозумілість, емоційність завдань;
  •  наявність завдань різного ступеня складності;
  • різноманітність та оригінальність завдань;
  • спрямованість посібників на розвиток логічного мислення, творчих здібностей, пізнавальної активності дітей;
  •  якість естетичного оформлення та поліграфічного виконання.

Також, вихователь-методист наголосила, що всі навчальні видання мають відповідні грифи Міністерства освіти і науки України, їх включено до «Переліку навчальної літератури, яку рекомендовано для використання в закладах дошкільної освіти» МОН України. Зміст видань відповідає Базовому компоненту дошкільної освіти та чинним програмам, а редакційно-поліграфічне виконання – санітарно-гігієнічним нормам.  Авторами видань є розробники Державного стандарту дошкільної освіти, відомі  науковці та практики: кандидати та доктори наук, методисти, вихователі,  у доробку яких значна кількість посібників для закладів дошкільної освіти, книжок для малят та їхніх батьків - Наталія Василівна Гавриш, Богуш Алла Михайлівна, Левінець Наталія Валентинівна, Рібцун Юлія Валентинівна та ін.

Хавтирко В. Г. повідомила, що всі вихователі, які обрали для дітей старшої групи комплекти від видавництва «Генеза», мають змогу отримати детальне календарно-тематичне планування за блочно-тематичним принципом, до якого включено режимні моменти та конспекти занять з посиланням на сторінки навчальних посібників – зошитів та альбомів, а також демонстраційних плакатів.  На допомогу практикам також зібрано та систематизовано допоміжний матеріал, зокрема з фізичного комплексу, розписані ранкові гімнастики, гімнастики пробудження, рухливі та малорухливі ігри, розроблено планування спостережень та роботу з дослідницької діяльності. Авторами календарно-тематичного планування є вихователі-практики, які мають значний досвід роботи з дошкільниками і знають, як організувати освітню роботу з дітьми, щоб отримати оптимально ефективний результат.

Потім Віта Григорівна розповіла, що  ЗДО № 1 «Зіронька» протягом 2021-2022 навчального року брав участь у апробації посібників видавництва «Генеза» серії «Буду вправним першачком для дітей середнього дошкільного віку», поділилася досвідом апробаторської діяльності, продемонструвала навчальні зошити та дидактичні матеріали, які використовувалися у даній роботі, показала фрагменти занять з дошкільниками за різними освітніми напрямами.

Не змогли присутні на засіданні педагоги оминути таку болючу та хвилюючу для всіх тему війни, яка нині триває на території нашої країни. Слухачі обговорили важливість виховної роботи з дітьми дошкільного віку, акцентуючи увагу на пробудженні у дітей милосердя, формуванні потреби у забезпеченні життєвої безпеки для себе і близьких, необхідності здійснення правового та громадянського виховання в напрямі розуміння меж власної свободи серед свобод інших людей, формування у вихованців ціннісних пріоритетів, передусім загальнолюдських цінностей.

Наприкінці засідання педагоги ознайомилися з навчально-методичною літературою видавництва «Генеза», яку вихователі ЗДО №1 «Зіронька» використовують для організації освітньої роботи з дошкільниками, та прийняли методичні рекомендації:

  • Послідовно та систематично працювати над формуванням у дітей ключових компетентностей відповідно до Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту).
  • Добираючи дидактичні матеріали та посібники для роботи з дітьми дошкільного віку надавати перевагу  навчальним виданням, які мають грифи Міністерства освіти і науки Украі?ни та включені до «Переліку навчальноі? літератури, яку рекомендовано для використання у закладах дошкільної освіти» МОН України.
  • Готуючи дітей до навчання у НУШ, використовувати матеріали, що  відповідають Базовому компоненту дошкільної освіти та чинним програмам, а редакційно-поліграфічне виконання - санітарно-гігієнічним нормам.
  • Виховувати у дітей патріотичні почуття шляхом пробудження милосердя, формування ціннісних пріоритетів (передусім загальнолюдських цінностей), здійснення правового та громадянського виховання.

 



« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень